22 grudnia 2018 r. rozstrzygnęliśmy kolejny konkurs na ozdoby bożonarodzeniowe. Od wielu lat cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Świadczy o tym pomysłowość i inwencja twórcza autorów oraz ilość zgłoszonych prac. Na wystawie konkursowej można było podziwiać różnorodne dekoracje. Wzrok przyciągała choinka przyozdobiona kotylionami wykonana przez Ewelinę Łapszys, która uświadamiała, że 100. rocznicę odzyskania niepodległości można zaakcentować również w taki sposób.

Wiele osób wykonało szopkę noworoczną, które w całości zrobione były własnoręcznie z naturalnych materiałów tj. kory, tykwy, makarony, papieru.

Komisja oceniła prace, jak niżej:

Kategoria – szopka noworoczna

W grupie wiekowej - dzieci

I miejsce: Julia Szyc, Anna i Olga Szmygiel,

II miejsce: Damian Pachucki

I miejsce: Katarzyna Olichwier, Anna Krysztopa, Grzegorz Łapszys

II miejsce: Danuta Stankiewicz

Kategoria - stroik bożonarodzeniowy

W grupie wiekowej – dzieci

I miejsce – Rafał Markiewicz

II miejsce – Filip Waluś

W grupie wiekowej – dorośli

I miejsce – Ewa Kierklo, Ewelina Łapszys, Anna Puchlik, Alina Waluś, Monika Paul

II miejsce – Renata Dochód, Barbara Puchlik

III miejsce - Anna Szyc

Kategoria – ozdoba

W grupie wiekowej – dzieci

I miejsce – Daria Olichwier

II miejsce – Klaudia Markiewicz, Julia Waluś, Franciszek Krysztopa, Artur Szyc, Julia Kapla

I miejsce – Magdalena Pachucka, Bożena Polkowska,

II miejsce: Joanna Kapla, Anna Gilewska, Kamila Gilewska

Gratulujemy wszystkich uczestnikom pomysłowości w wykonaniu prac, dziękujemy za udział w konkursie i poświęcony czas na wykonanie ozdób.

M. Ostrowska