JAK PRZYSTĄPIĆ DO PROJEKTU? - WSTĄP DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH FUNKCJONUJĄCYCH NA TERENIE GMINY SZTABIN

                Kolejny raz Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy wierszem i piosenką. Ze względów epidemiologicznych tegoroczna edycja konkursu została przeprowadzona on-line. Wykonawcy pomimo nowej formuły przeglądu, przygotowali się bardzo dobrze. Pięknie wykonali przygotowane utwory, nie zapomnieli o założeniu odświętnych strojów i przygotowaniu patriotycznej dekoracji.

05 listopada 2021 r. w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Sztabinie odbył się wzruszający wieczór wspomnień. Spotkanie poprowadził  zaprzyjaźniony z instytucją, korespondent Naszego Sztabińskiego Domu Józef Zenon Budziński. Aby uczcić pamięć tych, których nie ma już wśród nas, spotkanie rozpoczęliśmy od minuty ciszy, a następnie obejrzeliśmy film pt. „Znani Polacy, którzy odeszli w 2021. Kogo pożegnaliśmy w mijającym roku?”

 

Szanowni Państwo,

informujemy, że Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie suwalskim”.

Celem projektu jest:

·         podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,

·         rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,

·         wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

 

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie jest w grupie placówek należących do systemu ACADEMICA

 

 

Academica to innowacyjne narzędzie pozwalające na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych.

Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego. Na stronie https://academica.edu.pl/ istnieje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism. Korzystanie z systemu jest bezpłatne.

Dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim – ze strony academica.edu.pl, nieograniczony i z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu.

Dostęp do publikacji chronionych prawem autorskim – w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Sztabinie na specjalnie przeznaczonym do tego celu terminalu.

Bez logowania  - możliwość przeglądania katalogu i publikacji niechronionych prawem autorskim.

Po założeniu użytkownikowi konta przez pracownika biblioteki i zalogowaniu się na terminalu – pełny dostęp do serwisu: możliwość przeglądania wszystkich publikacji  na terminalach, tworzenie notatek kopiowanie fragmentów tekstu, rezerwowanie dokumentów i terminali, zapisywanie kwerend i ulubionych dokumentów.

System academica.edu.pl oferuje czytelnikom:

- dostęp do współczesnych publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego,
- możliwość rezerwacji publikacji na dowolny termin,
- rejestrację w systemie za pomocą karty bibliotecznej,
- pełnotekstową wyszukiwarkę,
- możliwość tworzenia notatek,
- importowanie danych bibliograficznych,
- zapamiętywanie kwerend.
Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia.

Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów. Z wypożyczalni ACADEMICA można skorzystać w godzinach pracy biblioteki

Zasady korzystania z Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej Książek i Czasopism Naukowych Academica w GBP w Sztabin:

- dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w GBP w Sztabinie,
z systemu Academica korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w tym systemie – bezpłatnej rejestracji użytkowników dokonują bibliotekarze GBP Sztabin osobiście lub drogą elektroniczną. Aktywacja konta potwierdzana jest e-mailem zawierającym hasło dostępu,
- użytkownik jest zobowiązany do wypełnienia i złożenia formularza oświadczenia, który otrzyma od pracownika biblioteki,
- po zarejestrowaniu użytkownika w systemie, czytelnik otrzymuje indywidualne dane dostępowe: login oraz hasło,
- publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona czytelnikowi, jeżeli nie jest w tym czasie udostępniona lub zarezerwowana przez innego użytkownika.
W momencie zakończenia korzystania z publikacji naukowej na terminalu, staje się ona dostępna dla pozostałych użytkowników,terminal wypożyczalni Academica jest dostępny w godzinach pracy GBP w Sztabinie.
Użytkownicy zarejestrowani w wypożyczalni Academica zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem i podręcznikiem czytelnika.

Regulamin użytkownika

Podręcznik czytelnika CWPN ACADEMICA

 

19 września 2021 roku, w strugach deszczu i jesiennym chłodzie, odbyły się Dożynki Gminne w Sztabinie. Po ciężkiej pracy żniwnej, jak tradycja nakazuje, zgromadziliśmy się, aby świętować szczęśliwe zakończenie zbiorów. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w sztabińskim kościele, podczas której dziękowaliśmy Bogu za zebrane plony.

Kolejna część odbyła się w świetlicy wiejskiej. Rozpoczęła się ona  przekazaniem chleba przez starostów gospodarzowi dożynek Wójtowi Gminy Sztabin Jarosławowi Karpowi. W tym roku zaszczytną rolę starostów pełnili Anna i Mariusz Wyszyńscy. Prowadzą oni rodzinne gospodarstwo rolne we wsi Hruskie, ukierunkowane na hodowlę bydła opasowego. W chwili obecnej gospodarzą na 250 ha, z czego 15 ha stanowi ich własność. Swoje gospodarstwo rozwijają dzięki wykorzystywaniu środków unijnych na modernizację gospodarstwa i zakup maszyn. Wójt Gminy, w swoim wystąpieniu, podziękował rolnikom za codzienny trud i starania, życzył wszelkiej pomyślności i wytrwałości w pracy.

23 lipca 2021 r. odbył się kolejny Festyn Rodzinno-Strażacki zorganizowany przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne, Urząd Gminy Sztabin, Ochotniczą Straż Pożarną w Sztabinie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztabinie. Impreza oprócz zabawy i międzypokoleniowej integracji miała na celu promocję szczepień przeciwko COVID-19 oraz wpisywała się w Gminny Program Profilaktyki Uzależnień realizowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Zadanie pt. „Biesiada u Hrabiego”
realizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej im. Karola Brzostowskiego
mające na celu propagowanie dziedzictwa kulturowego regionu oraz promocję obszaru poprzez organizację warsztatów, wydanie kalendarza oraz imprezy pt. "Biesiada u hrabiego" realizowane jest w ramach projektu grantowego pt. „Aktywne społeczności lokalne na obszarze Lokalnej Grupy Działania - Fundusz Biebrzański”
- współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Open Education Group Sp. z o.o. we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń realizowanych w ramach projektu „Cyfrowe Podlaskie”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Do wyboru są następujące moduły szkolenia:

  1. E-usługi publiczne i bezpieczeństwo w Internecie /8 godz. dydaktycznych/
  2. Obsługa komputera i Internetu od podstaw, z elementami e-usług publicznych  i bezpieczeństwa w Internecie /28 godz. dydaktycznych/
  3. Social media /24 godz. dydaktyczne/
  4. Moje hobby i rozwój osobisty online /24 godz. dydaktyczne/

Terminy szkoleń ustalane są na bieżąco, po zgłoszeniu się 15 osób na dany moduł.

 Zasady rekrutacji znajdują się tutaj: https://zasobygwp.pl/redirect?sig=ccda5e73698d725d3a5f56ca8afae22ced6d8b0a1b65719255c02df3602750b8&url=aHR0cHM6Ly9jeWZyb3dlcG9kbGFza2llLndyb3RhcG9kbGFzaWEucGwvbW9kL3BhZ2Uvdmlldy5waHA_aWQ9NjA=&platform=desktop&brand=wp">https://cyfrowepodlaskie.wrotapodlasia.pl/mod/page/view.php?id=60

 Zgłoszenie odbywa się poprzez wypełnienie e-formularza, dostępnego na stronie: https://zasobygwp.pl/redirect?sig=c3d801c486f56666939987710781ec85383ab975534e49353bab68def74ac02a&url=aHR0cHM6Ly9jeWZyb3dlcG9kbGFza2llLndyb3RhcG9kbGFzaWEucGwv&platform=desktop&brand=wp">https://cyfrowepodlaskie.wrotapodlasia.pl/

 Strona projektu

Informacje o projekcie i poszczególnych szkoleniach znajdują się na stronie https://zasobygwp.pl/redirect?sig=c3d801c486f56666939987710781ec85383ab975534e49353bab68def74ac02a&url=aHR0cHM6Ly9jeWZyb3dlcG9kbGFza2llLndyb3RhcG9kbGFzaWEucGwv&platform=desktop&brand=wp">https://cyfrowepodlaskie.wrotapodlasia.pl/

 

Dnia 8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. Od kilku lat tradycyjnie spotykaliśmy się w bibliotece, aby uczcić to „Nasze” święto. Niestety w tym roku, z powodu pandemii Covid 19 nie możemy zorganizować takiego spotkania. Jednak o Was nie zapominamy i z tej okazji przygotowaliśmy akcję czytelniczą, która ma na celu pokazać piękno kobiety, ich rolę i pozycję we współczesnym świecie, a także cienie i blaski kobiecości.
Wielu znanych autorów przedstawia w swojej twórczości portret kobiety. Dlatego bardzo zachęcamy do sięgnięcia po lekturę, w której pokazane jest, że kobiety są nieodłącznymi bohaterkami literackimi od samego początku literatury. Nieprzerwanie pojawiają się na kartach dzieł literackich, a ich wizerunki są tak różne, jak one same.
W wierszu Reginy Ryżewskiej znajdujemy piękne słowa, które tymczasem dedykujemy wszystkim kobietom z okazji zbliżającego się święta: „Warto mieć zawsze własny świat marzeń – Wędrować po nich, gdy smutek przygniata. W nich znajdziesz, wiele niespełnionych zdarzeń. Marzenia- życia świetlista poświata”. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym księgozbiorem o tematyce kobiet.
Akcja trwa od 8 do 12 marca 2021 r.

Zapraszamy do lektury!!!!!

 

Dzień Świętego Walentego to czas, kiedy słowem, gestem i drobnym upominkiem wyrażamy swoje uczucia osobom, które darzymy sympatią. Z tego okazji mamy dla was wspaniałą, nietypową propozycję. W dniach od 10 do 16 lutego, w naszej bibliotece, będzie trwała akcja zachęcająca do częstszego sięgania po lektury. Zabawa będzie polegała na wyborze książki „w ciemno”, to znaczy - nie sugerując się wyglądem okładki, ale krótkim opisem, bądź cytatem. Zapraszamy do udziału w przygotowanej przez nas „Walentynkowej Randce w Ciemno”. Czekamy na Was w naszej bibliotece. Księgozbiór, który posiadamy może okazać się najlepszą propozycją na ten wyjątkowy wieczór.

Aplikacja Rzeczpospolita Sztabin

     
 

 Takiej zimy dawno nie było. Ciągle pada i z każdym dniem jest coraz piękniejszy krajobraz. Dzieci lepią bałwany, chodzą na sanki, cieszą się białym puchem. W związku z tym, ogłaszamy zimowy konkurs fotograficzny. Wystarczy wysłać zdjęcie, na którym pokażesz swoje zabawy na śniegu, szaleństwo na sankach, lepienie bałwana, igloo. Może być też spacer wśród ośnieżonych drzew. Czekamy z nagrodami na fajne zdjęcia i liczymy na Waszą fantazję.

Zdjęcia prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18.02.2021r.

  W 225. ROCZNICĘ URODZIN)

Postać Karola Hrabiego Brzostowskiego jest bliska wszystkim mieszkańcom Ziemi Sztabińskiej i tym, którzy zetknęli się z tym regionem. Brzostowski – twórca Rzeczypospolitej Sztabińskiej, inicjator działań społeczno-gospodarczych, człowiek uczciwy i gospodarny, pragnący zaszczepić te cechy mieszkańcom dóbr. Jego dokonania były przykładem dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa rolno-przemysłowego i mówiło się o nich w całej Polsce. W tym roku mija 225. rocznica urodzin Brzostowskiego. Z tej okazji w kolejnych numerach „Naszego Sztabińskiego Domu”, zamieścimy opowieść Ks. Stanisława Mazurka z 1883 r. pt. „Kto był Karol Brzostowski”.

Drodzy Czytelnicy!

Korzystamy z możliwości, którą rekomenduje Biblioteka Narodowa i wprowadzamy usługę "Książka na telefon”. Procedura wyglądać będzie następująco.

- czytelnik zamawia poprzez katalog on-line, telefonicznie, e-mailowo wybrane publikacje,

- bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,

- bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,

- o omówionej godzinie, przed wejściem do budynku, bibliotekarz przekazuje paczkę czytelnikowi, odbiera ewentualnie zwroty. Zbiory w tym muszą być przekazywane z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich.

 „To nasze miejsce, to nasz kraj”
Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie od wielu lat podejmuje działania w celu uczczenia święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jednym z nich jest Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej pn. "To nasze miejsce, to nasz kraj". Ze względów epidemiologicznych tegoroczna XIV edycja konkursu została przeprowadzona on-line. Wzięło w niej udział dziesięcioro uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Wykonawcy pomimo nowej formuły przeglądu, postarali się o to, aby wypaść jak najlepiej. Pięknie wykonali przygotowane utwory, nie zapomnieli o założeniu odświętnych strojów i patriotycznej dekoracji w tle.

mała książka

 

Informujemy, że Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie ponownie bierze udział w akcji "Mała książka-wielki człowiek" przygotowanej przez Instytut Książki.

Serdecznie zapraszamy rodziców, których dziecko urodziło się w latach 2014-2017 r. do udziału w projekcie.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”🙂

dożynki 2020Panie Boże! Dziękujemy za ziemię pełną plonów.

Dożynki są uroczystością o wieloletniej tradycji, wyrazem wdzięczności i szacunku dla ciężkiej pracy rolnika. Dożynkowe święto, w polskiej tradycji, jest czasem radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego i bogactwa dziedzictwa kulturowego.

Kierowani tradycją oraz potrzebą serca, pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, w niedzielę, 30 sierpnia, Mszą świętą koncelebrowaną przez ks. Krzysztofa Bronakowskiego i ks. Marka Walusia podziękowaliśmy Bogu za zebrane plony.

 pokaz filmu w sztabinie

„Polska Światłoczuła” to filmowy projekt, który działa nieprzerwanie od dziewięciu lat. Pokazuje dobre polskie filmy i organizuje przestrzeń do dyskusji o nich wszędzie tam, gdzie nie ma kina, a dostęp do kultury jest utrudniony. „Polska Światłoczuła” odwiedza małe miasta i wsie organizując w nich bezpłatne pokazy dla lokalnej społeczności. Najważniejszy punkt projektu to pokaz filmu oraz rozmowa z publicznością. Stworzenie miejsca do ciekawych dyskusji i zburzenie dystansu między widzem a twórcą.

odsłonięcie tablicyO Matko Boska, czy Ty z Nimi byłaś? W tym lesie, w tym czasie, co Im mówiłaś?

Ich oczy w strachu szeroko otwarte. Ich usta i serca bólem rozdarte.

Wierzę, że Ty Ich nie opuściłaś.

I my nie możemy Ich opuścić w naszej pamięci.

                                                                                                       Irena Michniewicz

W 75 rocznicę Obławy Augustowskiej, 12 lipca 2020 roku w Sztabinie odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej ofiarom obławy augustowskiej. Tablica została umieszczona na ścianie budynku Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie, w piwnicy którego przetrzymywano ofiary przed wywiezieniem w nieznane.

wspieramy polskę

 Fundacja ORLEN i PKN ORLEN przygotowały kampanię #Wspieramy Polskę, promującą polskie produkty. Podczas akcji ogromna ciężarówka odwiedzi 50 miejscowości w kraju. Sztabin był jednym z przystanków 21-metrowego pojazdu. 12 lipca 2020 roku, między godziną 12:00 a 18:00 zatrzymał się on przy boisku sportowym. Na przybyłych mieszkańców czekały różne atrakcje.

 

Wykaz placówek udzielających wsparcie psychologiczne osóbom poddanym izolacji z powodu COVID-19, nadzorowi epidemiologicznemu i kwarantanie

XVII Ogólnobrazopolski Tydzień Bibliotek

08.05– 15.05.2020 r.

„Zasmakuj w bibliotece”

W dniach 8-15 maja obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywał się pod hasłem: „Zasmakuj w bibliotece”, które zachęcało do tego, aby książką się delektować, smakować słowa. Każdy z czytelników, jeśli tylko chce, znajdzie dla siebie łakomy, literacki kąsek. Delektując się literaturą ukrytą w słowie jesteśmy siłą i mądrością.

15 lutego 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sztabinie zorganizowano spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki połączone z obchodami Dnia św. Walentego, czyli Walentynek. Spotkanie rozpoczęliśmy dyskusją o książce pt. „Mam prawo” Grzegorza Kasdepke. Poznaliśmy dokładne znaczenie słów takich jak: prawo, godność, obywatelstwo, tolerancja. Ponieważ książki tego autora cieszą się dużym zainteresowaniem wśród moich klubowiczek, każda z nich była zadowolona z omawianej lektury.

 Zadanie „W Ludowym Rytmie” mające na celu utworzenie dziecięcego zespołu tańca ludowego oraz Przeglądu Zespołów Ludowych w celu wzmocnienia roli dziedzictwa kulturowego regionu realizowane w ramach projektu grantowego pt. „Zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru Lokalnej Grupy Działania Fundusz Biebrzański” współfinansowane środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność PROW na lata 2014-2020

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszaru Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie”

„Cuda , cuda ogłaszają”

Orszak Trzech Króli 2020

6 stycznia obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego, znane również Świętem Trzech Króli. Tego dnia przygotowywane są w Polsce i na świecie, jasełka nazwane Orszakiem Trzech Króli. Tegoroczne hasło orszaku brzmiało „Cuda, cuda ogłaszają”. Pochodzi ono z utworu „Dzisiaj w Betlejem” - jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd. Tegoroczny orszak przemaszerował ulicami w ponad 872 miejscowościach. Scenariusz tej jednej z największych imprez oparty był na ewangelicznym przekazie – Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej szopie prawdziwego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu.

„Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? 
Dlaczego śpiewamy kolędy? 
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. 
Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. 
Dlatego, żeby sobie przebaczać.”

                                                           Ks. Jan Twardowski

            Od wieków śpiew był jedną z najbardziej integrujących czynności. Śpiewano podczas pracy i przy wypoczynku, śpiewem modlił się lud zgromadzony w kościele, czy też w domu. Radość i cudowną nowinę z Bożego Narodzenia wspaniale przekazują kolędy – nie tylko poprzez swoją treść, ale i formę. Wiernie opisują historię biblijną o Narodzeniu Zbawiciela, a także uczą największych wartości. Polskie kolędy i pastorałki, to okazja do wspólnego śpiewania w gronie najbliższych, a przede wszystkim kultywowanie polskiej tradycji.

          

     20 grudnia 2019 roku w świetlicy Centrum w Sztabinie odbyło się podsumowanie konkursu bożonarodzeniowego, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. W tym roku zgłoszono 28 prac. Wszystkie ozdoby, zarówno te małe, jak i duże, przygotowane przez dzieci czy dorosłych, były bardzo piękne i zachwycały swym wyglądem. Ogromną oryginalnością i inwencją twórczą wyróżniał się stroik wykonany z patyczków i szyszek Grzegorza Łapszysa. Nie mniej wyjątkowa była też praca Łukasza Filipowicza przedstawiająca „naradę Mikołajów”. Pozostałym autorom również nie brakowało pomysłów. Można było podziwiać wykonane z ogromną starannością ozdoby z drewna, papieru, wstążki, makaronu lub zrobione szydełkiem.

 

29 listopada 2019 r. w świetlicy Centrum odbyły się andrzejki dla dzieci.Imprezę prowadziły wróżki ze Studia Zabaw Wesołkowo z Suchowoli. Przybyłe w kolorowych przebraniach dzieci brały udział w konkurencjach i wróżbach i zabawach. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawie, czego dowodził ich entuzjazm i radość podczas imprezy.

Podczas listopadowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy książkę pt „Droga na górę” – Marianne Dubuc. Rozmawialiśmy o tym, co w życiu najważniejsze: miłości, przyjaźni, wzajemnej trosce. Po wzruszającej tematyce książki, klubowiczki z zapałem zabrały się za tworzenie okolicznościowych kartek świątecznych, bałwanków i bombek. Powstały ciekawe i samodzielnie wykonane prace.

Iwona Zawiślak

Zapraszamy do obejrzenia galerii