12 marca 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK. Omawialiśmy książkę Barbary Kosmowskiej pt. „Puszka”. Książka, choć sporych rozmiarów, tak spodobała się wszystkim, że dyskusji nie było końca. „Puszka” jest bardzo wzruszającą lekturą, która dotyczy problemu odrzucenia, pozornej przyjaźni, braku odpowiedzialności, zakończonej tragicznymi konsekwencjami, a także budowania trwałych więzi międzypokoleniowych. Moje klubowiczki stwierdziły, że jest bliska ich problemom. Uważają, że to odpowiednia lektura na długi, zimowy wieczór. Po omówieniu książki, naszym starym zwyczajem postanowiliśmy wykonać jakąś prace o tematyce zbliżających się świąt. Tworzyliśmy i dekorowaliśmy wielkanocne pisanki. Z życzeniami radosnych świąt Wielkiej Nocy rozstaliśmy się w przyjemnej i miłej atmosferze.

Iwona Zawiślak