14 maja 2016 uczestnicy klubu spotkali się, by porozmawiać o lekturze Kaliny Jerzykowskiej - „Pasażer nie z tej ziemi. Podróż z Kornelem Makuszyńskim”. Książka ta, to biografia Kornela Makuszyńskiego napisana w formie ciekawej opowieści. W trakcie czytania poznajemy wiele szczegółów, dotyczących dzieł tego pisarza. Jest to ciekawa powieść edukacyjna, a w dodatku pełna humoru! Moje klubowiczki z ciekawością przeczytały tę pozycję podsumowując, że wyruszyły w przepiękną podróż, w której sprawdziły swoją wiedzę w twórczości Kornela Makuszyńskiego.