Z okazji Dnia Dziecka w Filii Bibliotecznej w Jaminach zorganizowany został pikinik. Dzieci samodzielnie ułożyły listę zabaw i zapełniły nimi wolny czas. Wśród nich były chusta Klanza, różnego typu zgadywanki, rebusy i łamigłówki.

Wokół placu biblioteki rozlegał się gwar i śmiech dzieci. Paulo Coelho w jednej swych książek napisał: „Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.” Podpisuję się pod tymi słowami, gdyż praca z dziećmi jest właśnie tym, o czym powiedział: zajęciem, kreatywnością i ciągłą motywacją do pracy. Przebywając z nimi odkrywamy w sobie cząstkę dziecka i tęsknotę za beztroskim dzieciństwem.

U. Bugieda