tydzień bibliotekW dniach 8-12 maja 2017 r. odbył się ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Filia Biblioteczna w Jaminach, jak co roku włączyła się w jego obchody. Hasłem przewodnim było motto: „Biblioteka. Oczywiście!”. Przez cały tydzień organizowane były różnego typu zajęcia tj. Ortofrajda - tworzenie ortograficznego latawca, zabawy ortograficzne z książką, biblioteka w plenerze - czytanie baśni w plenerze, tajemnice biblioteki – zajęcia literacko-plastyczne, jak powstaje książka? - tworzenie własnej książeczki.

W tym roku przybliżony został dzieciom zawód bibliotekarza, rola bibliotek. Zmieniająca się funkcja bibliotek w ostatnich latach pozwala na zwiększenie zakresu działań biblioteki. Można w niej czytać, malować, śpiewać, tworzyć, a w przypadku naszej biblioteki nawet gotować. Biblioteka to przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku. Chociaż Tydzień Bibliotek dobiegł końca, w naszej filii takie zajęcia odbywają się bardzo często. Jesteśmy ciągle aktywni, poszukujemy nowych inspiracji, pracy z książką, wychodzimy do ludzi z inicjatywą ciągłej integracji. Jeśli ktoś zastanawia się, czy biblioteka jest miejscem spotkań, kultury i nowych technologii odpowiadamy: „Biblioteka. Oczywiście!”.

U. Bugieda

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii