Ferie zimowe to dla dzieci pora odpoczynku od nauki i codziennych szkolnych obowiązków. Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej, aby umilić im ten wolny czas, zorganizowała kilka spotkań, z których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Największą atrakcją był kulig zorganizowany wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie i mieszkańcami. Zakończyliśmy go rozpaleniem ognisk, przy których można było ogrzać się i upiec kiełbaski.

Dużym zainteresowaniem cieszył się bal karnawałowy prowadzony wraz z panią Ewą Białous. Dzieci nie tylko tańczyły i bawiły się, ale brały udział w wielu konkurencjach, takich jak taniec z balonem, rzuty śnieżkami z papieru do celu, malowanie kredą swoich postaci na szarym papierze czy bitwa papierowymi śnieżkami.

Naszą bibliotekę odwiedziły też Panie z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowej Inspekcji Pracy. Ciekawie opowiedziały dzieciom o zasadach bezpieczeństwa nie tylko w czasie ferii oraz wręczyły wszystkim uczestnikom drobne upominki.

Dzieci miały również możliwość uczestnictwa w warsztatach plastycznych, których tematem przewodnim była zima. Wykonywały śnieżynki z papieru oraz zimowe obrazki 3D przy użyciu pianki do golenia i kleju.

Na zakończenie ferii odbył się wieczór bajek i baśni, podczas którego dzieci wysłuchały m. in. legendy „Złota Kaczka” Artura Oppmana i „ Świniopasa” Hansa Christiana Andersena.

Sylwia Łazarska