Wycieczka„(…)Janeczkowi, choć tak mały,
„Wiem, co zrobię!
Podróżnikiem będę sobie!(…)”
Maria Konopnicka

10 czerwca 2017 r. już po raz kolejny Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej im. Karola Brzostowskiego przy wsparciu Centrum w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” finansowanej przez Gminną Komisję d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - promującą prawidłowe relacje między rodzicami i dziećmi oraz zachęcającą do wspólnego spędzania czasu, zorganizowało dzieciom i ich rodzicom wspaniałą wycieczkę. Udział w niej wzięły dzieci aktywnie działające przy bibliotekach w Sztabinie, Jaminach i Jastrzębnej Drugiej. Tym razem udaliśmy się do kolejnego - drugiego z kolei baśniowego przystanku znajdującego się  kilka kilometrów od Suwałk - Wioski Wesołych Wędrowców w Maniówce. Tematem przewodnim szlaku jest przyroda na wsi, życie codzienne i zwyczaje wiejskie. Oparta na przygodach Janka Wędrowniczka trasa jest pełna atrakcji: znajdują się tam: wiejskie zagrody, stragan pani Marcinowej, Kasina Chata, młyn wiatrowy, bociany i stadko owiec. Z Jankiem Wędrowniczkiem i krasnoludkiem Podziomkiem poznaliśmy zagadki z życia wsi. Animator ośrodka w bardzo żywy i interesujący sposób oprowadzał nas wszystkich po szlaku Janka Wędrowniczka przeprowadzając świetne, bardzo aktywne zespołowe zabawy. Największą atrakcją dla dzieci okazała się bitwa na makarony oraz konstrukcja i wystrzał rakiet. Wspólne ognisko i spędzony z dziećmi czas  był dla nas opiekunów i rodziców wspaniałym dniem pełnym przygód. Nie możemy się doczekać kolejnej baśniowej wycieczki.

Urszula Bugieda