8 grudnia 2018 r. spotkałam się z klubowiczkami DKK w Sztabinie aby omówić książkę Ludwika Janiona – „Adaś i Słoń”. Opowiada ona o małym chłopcu Adasiu i jego pluszowym słoniu. Dziewczyny zgodnie stwierdziły, że przygody chłopca oraz jego przyjaciela są bardzo zabawne i polecą ją do przeczytania swoim koleżankom i kolegom. Po dyskusji przystąpiliśmy do warsztatów plastycznych. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia ozdabialiśmy choinki ze styropianowego stożka. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i oryginalnością. Powstały przepiękne choineczki, na świąteczną dekorację domu.

I. Zawiślak