Zgodnie z tradycją Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie zorganizowały w okresie mikołajkowo–bożonarodzeniowym spotkanie dla dzieci i młodzieży. Tym razem były to nietypowe warsztaty. Poprowadziły je Sylwia Białous i Żaneta Onopiuk, pracujące w żłobku w Białymstoku. Pokazały one wiele bardzo ciekawych eksperymentów z wykorzystaniem produktów, które można znaleźć w każdej kuchni.

Czego tam nie było: wybuchające mini wulkany, tęcza z cukierków, rakiety z balonów, lampa - lawa czy też magiczna piana. Uczestnicy z zachwytem uczyli się, jak można pisać na mleku, zrobić magię w słoiku oraz ciecz nienewtonowską, jak napełnić powietrzem balon nie dmuchając go, a także pisać „sympatycznym atramentem”. Ta część spotkania pełna była czarów, magii, okrzyków zachwytu i radości.

Kolejną część spotkania poświęciliśmy robieniu ozdób na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Panie pokazały, jak zrobić pocztówki z nietypowym portretem św. Mikołaja oraz mini choineczki na patyczkach od szaszłyków, które mogą być wspaniałą świąteczną ozdobą każdego domu.

W imieniu swoim, Stowarzyszenia oraz zachwyconych dzieci pragnę bardzo serdecznie podziękować Sylwii i Żanecie za prowadzenie warsztatów, a Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe naszego spotkania.

Sylwia Łazarska