3 Maja w całej Polsce obchodzone było Święto Konstytucji. Minęło dokładnie 228 lat, odkąd Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii, jako pierwsza w Europie i druga na świecie. Również w Sztabinie świętowano rocznicę tego wydarzenia. Po Mszy Świętej przed Pomnikiem Odzyskania Niepodległości, zebrali się przedstawiciele gminnych i powiatowych władz samorządowych, kościelnych, OSP, instytucji, organizacji pozarządowych, harcerze i mieszkańcy. Odśpiewano Hymn Państwowy i złożono wiązanki kwiatów.

Organizatorzy dziękują wszystkim biorącym udział w tej upamiętniającej ważne wydarzenie z historii Polski uroczystości.