ostatkiW niedzielę 26 lutego 2017 r., w świetlicy Centrum odbył się ostatkowy wieczór. Główną jego atrakcją była prezentacja kosmetyków firmy AVON. Pani koordynator opowiedziała nam o tym, że misją firmy jest nie tylko sprzedaż kosmetyków, ale „Avon dba również o kobiece piękno w każdym aspekcie: to firma, która dostarcza tusz do rzęs, ale i zapewnia środki do życia.

Firma, która walczy ze zmarszczkami, ale i prowadzi batalię z rakiem piersi. W 1992 roku ruszyła globalna kampania Avon kontra Rak Piersi. Jej celem jest walka z chorobą, która jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Profilaktyka i działania podnoszące świadomość społeczną w zakresie tego schorzenia to najważniejszy strategicznie projekt prowadzony przez Avon na świecie. Pani koordynator zachęcała wszystkie kobiety do badań kontrolnych.

Ponadto wszystkim chętnym został wykonany peeling dłoni, a także odbył się pokaz makijażu. Pani konsultantka krok po kroku pokazywała tajniki dobrze wykonanego make–upu. Każdy z uczestników spotkania, mógł porozmawiać z konsultantkami, dopytać o interesujące go produkty, a nawet je zakupić w promocyjnych cenach. Wśród obecnych przeprowadzona została loteria fantowa, w której wylosowana pani otrzymała upominek od firmy Avon.

Ostatkowy, niedzielny wieczór przepleciony był muzycznym tłem, w wykonaniu Tadeusza Giedrojcia, Adama Malesińskiego i Małgorzaty Ostrowskiej, którzy wykonali przyśpiewki na ludową nutę. Przy gorącej herbacie, w ciepłej, miłej atmosferze upłynął ostatkowy wieczór, który dla wszystkich obecnych był niewątpliwie doskonałą dawką relaksu.

Urszula Bugieda