Dnia 8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. Od kilku lat tradycyjnie spotykaliśmy się w bibliotece, aby uczcić to „Nasze” święto. Niestety w tym roku, z powodu pandemii Covid 19 nie możemy zorganizować takiego spotkania. Jednak o Was nie zapominamy i z tej okazji przygotowaliśmy akcję czytelniczą, która ma na celu pokazać piękno kobiety, ich rolę i pozycję we współczesnym świecie, a także cienie i blaski kobiecości.
Wielu znanych autorów przedstawia w swojej twórczości portret kobiety. Dlatego bardzo zachęcamy do sięgnięcia po lekturę, w której pokazane jest, że kobiety są nieodłącznymi bohaterkami literackimi od samego początku literatury. Nieprzerwanie pojawiają się na kartach dzieł literackich, a ich wizerunki są tak różne, jak one same.
W wierszu Reginy Ryżewskiej znajdujemy piękne słowa, które tymczasem dedykujemy wszystkim kobietom z okazji zbliżającego się święta: „Warto mieć zawsze własny świat marzeń – Wędrować po nich, gdy smutek przygniata. W nich znajdziesz, wiele niespełnionych zdarzeń. Marzenia- życia świetlista poświata”. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym księgozbiorem o tematyce kobiet.
Akcja trwa od 8 do 12 marca 2021 r.