23 lipca 2021 r. odbył się kolejny Festyn Rodzinno-Strażacki zorganizowany przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne, Urząd Gminy Sztabin, Ochotniczą Straż Pożarną w Sztabinie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztabinie. Impreza oprócz zabawy i międzypokoleniowej integracji miała na celu promocję szczepień przeciwko COVID-19 oraz wpisywała się w Gminny Program Profilaktyki Uzależnień realizowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  

W ramach festynu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji:

- program profilaktyczny pt. „Złodzieje życia” autorstwa Jarosława Tioskowa,

- malowanie twarzy przez animatorkę,

- plac zabaw i dmuchaną zjeżdżalnię,

- konkursy z nagrodami,

- atrakcje strażackie

- warsztaty archeologiczne z Fundacją Terra Desolata,

- dla osłody - lody, wata cukrowa i popcorn.

                Podczas festynu miała miejsce akcja promująca szczepienia ochronne sfinansowana z Narodowego Programu Szczepień. Mamy nadzieję, że rozdane ulotki i materiały promocyjne zachęcą i „Zaszczepimy się przeciwko Covid-19 - Dla siebie i dla mnie”.  Przygotowane też były stoiska, na których można było spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym.

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne przeprowadziło zbiórkę publiczną na rehabilitację chorego Igorka. Pyszne przekąski i zdrowe produkty przygotowane przez darczyńców cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

                Organizatorzy dziękują za tak liczne uczestnictwo w przygotowanym przedsięwzięciu.      

                               MM

Zapraszamy do obejrzenia galerii