Projekt Edukacji Ekologicznej pt. „Graj w Zielone” przygotowany był z myślą o uczniach z trzech szkół z terenu gminy Sztabin tj. Szkoły Podstawowej im. Karola Brzostowskiego w Sztabinie, Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze oraz Szkoły Podstawowej w Jaminach. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią realizacja projektu odbyła się  w innym terminie niż pierwotnie zakładano, a poszczególne zadania projektu wykonywano z przestrzeganiem obowiązujących na terenie szkół zaleceń. 

07.09.2021 r. na boisku szkolnym odbył się piknik ekologiczny, w którym wzięli udział uczniowie naszych szkół. Ażeby ułatwić dostęp do poszczególnych stanowisk podzieliliśmy uczniów na dwie grupy. Każda z grup uczestniczyła w dwu godzinnym programie edukacyjnym przygotowanym przez Firmę „Świat Przygód”. Na stanowiskach eksperckich uczniowie mogli dowiedzieć się czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i co dzieje się z nimi po tym, jak trafią do pojemników na śmieci. Na warsztatach recyklingowych tworzyli naszyjniki i bransoletki z kolorowych tkanin. Mogli obejrzeć wystawę biżuterii wykonanej z recyklingu. Uczyli się segregować odpady w specjalnej bramce celnościowej, grali w gry XXL, w trakcie których odpowiadali na szereg pytań dotyczących ochrony środowiska

Uzupełnieniem  pikniku  był mecz piłki nożnej i bieg pod nazwą „Spalam kalorie nie odpady”. Uczestnicy meczu i biegu otrzymali gadżety ekologiczne, a zwycięzcy statuetki i medale.

Galeria