Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie zakończyło realizację projektu: "Sieć na kulturę w podregionie suwalskim".

W ramach projektu otrzymało nieodpłatnie 3 laptopy Gateway oraz 3 tablety Lenovo o wartości 10.974 zł.
Warunkiem otrzymania sprzętu był udział w tygodniowym szkoleniu pracowników Centrum, a następnie zorganizowanie szkoleń dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat w zakresie jednej z wybranych ścieżek tematycznych. Centrum zrealizowało szkolenia z zakresu „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych” oraz „Dziennikarstwo online”. W projekcie uczestniczyło 20 osób, które pracowały w trzech grupach. Bardzo się cieszymy, że wysiłek nasz i młodzieży biorącej udział w projekcie zaprocentował tak cenną nagrodą.

Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).