wieczór muzyczny17.06.2017 r. w świetlicy Centrum odbył się wieczór muzyczny. Wystąpiły w nim dzieci uczestniczące w kursach muzykowania prowadzonych przy Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Sztabinie (Amelia Szczytko, Dominika Biłda, Wiktoria Pawłowska, Anna Koszycka, Dominik Suchwałko, Szymon Drzymkowski, Patrycja Szyper, Wiktoria Jurguć, Jakub Pawłowski) oraz  uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie (Laura Czerwińska, Dominik Puchlik, Jakub Puchlik).

Opiekunami tych dzieci są: Tadeusz Giedrojć (instrumenty klawiszowe), Grzegorz Sobczak (instrumenty klawiszowe), Szczepan Sześciło (gitara). Natomiast opiekunami uczniów Szkoły Muzycznej są: Bogdan Chorosiński (trąbka), Elżbieta Kądzior (skrzypce), Krzysztof Drzemicki (klarnet). Dzieci zaprezentowały swój repertuar, którego uczą się na cotygodniowych zajęciach. Lekka trema nie przeszkodziła w prezentowaniu swych umiejętności. Większość z nich wykonała po dwa utwory. Uczniowie Szkoły Muzycznej występujący już na różnych szczeblach konkursowych wykonali wspaniały  mini koncert.

Na koniec wystąpił lokalny zespół Kaprys, który zaprezentował kilka nowych i już wcześniej śpiewanych piosenek ze swego repertuaru. Ten niecodzienny wieczór upłynął nam bardzo muzycznie. Rodzicom dzieci i ich  nauczycielom  gratulujemy tak zdolnych pociech. Cieszymy się, że rośnie nam uzdolniona, muzyczna gmina.

U. Bugieda