„Czytam sobie” to seria książeczek przeznaczona dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem, jak też działanie promujące czytelnictwo, której organizatorem jest Grupa CzasDzieci.pl, działająca na zlecenie HarperCollins Polska. Do udziału w akcji włączyła się również Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej, prowadząc zajęcia w Szkole Podstawowej w Krasnymborze. Pierwsze spotkanie, adresowane do przedszkolaków, poświęcone było książeczce „Syrop maga Abrakabry” Wojciecha Widłaka. Drugie – skierowane do uczniów klasy pierwszej opierało się na książce Zofii Staneckiej „Historia pewnego statku. O rejsie „Titanica”. Scenariusze do spotkań opracowane były przez organizatora akcji.