Najlepszy sposób na pełne powitanie wiosny? – to wiosenny bal. Przekonały się o tym dzieci uczestniczące w imprezie poświęconej wiośnie, która odbyła się 16.04.2016 roku w świetlicy Centrum Biblioteczno – Kulturalnego w Sztabinie. Wszyscy uczestnicy, wzięli udział w zabawach i konkursach przygotowanych i prowadzonych przez Iwonę Zawiślak i Urszulę Bugieda. Na naszej sali zazieleniło się od pięknie ubranych na zielono dzieci. Całej uroczystości przyglądała się ze sceny przepiękna Pani Wiosna, wykonana z brystolu przez Jarosława Kozłowskiego, która była całym entourage naszego balu. Były zabawy integracyjne, z chustą Klanza, taneczne, zagadki, konkursy i piosenki, a wszystko to po to, aby w pełni przywitać przybyłą już wiosnę. Wyłoniliśmy nawet wiosenną parę, która przyozdobiona w kwieciste kapelusze pląsała po sali.

Dzieci niezmiernie cieszy zabawa łącząca przyjemne z pożytecznym. Jest to nie tylko kreatywna forma spędzenia czasu wolnego, ale też nauka poprzez zabawę. Uczymy się nowych piosenek, wierszy, zagadek, integrujemy się. Uważamy, że takim wiosennym balem przegoniliśmy zimową aurę i zaprosiliśmy wiosnę, która co dnia zachwyca nas swoim pięknem.

Urszula Bugieda