21 października 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sztabinie świętowaliśmy 91 urodziny Kubusia Puchatka. Misia o Bardzo Małym Rozumku i jego przyjaciół - bohaterów kultowych książek A. A. Milne znają i kochają dzieci na całym świecie. Wspólnie przypomnieliśmy ich zabawne przygody. Poznaliśmy historię powstania książki, nauczyliśmy się Kubusiowej wyliczanki, rozwiązywaliśmy zagadki.

Wykonaliśmy też techniką origami naszego jubilata. Uczestnicy zabawy spisali się na medal i każdy wykazał się wyobraźnią. Powstały bardzo fajne laurki przedstawiające misia.

Nie byłoby urodzin, gdyby nie małe „conieco”. Na wcześniejszych bibliotecznych spotkaniach ustaliliśmy, że imprezę urodzinową zakończymy wspólnym robieniem kanapek. Po odśpiewaniu urodzinowego „sto lat” odbyła się degustacja naszych pysznych przekąsek.

Iwona Zawiślak