W ramach realizacji projektu „My wśród innych” 3 marca 2017 roku pojechaliśmy na  dwudniową wycieczkę.

Pierwszym punktem naszej podróży była Synagoga w Tykocinie. Przewodniczka opowiedziała nam o tym, jak przebiega szabas oraz jak modlą się Żydzi. Pokazała nam też babińce, salę wielką, a w muzeum, między innymi, dawną aptekę. Ciekawie opowiadała o zagładzie Żydów i o jednym z nich, który uciekł z obozu w Treblince i przeżył wojnę.

17 lutego 2017 roku wyruszyliśmy komunikacją miejską w pełną przygód wycieczkę do Białegostoku. Podróż minęła nam szybko i bez żadnych przeszkód.

Dopiero, gdy dotarliśmy na miejsce, musieliśmy zmierzyć się z bardzo trudnym zadaniem, jakim było odnalezienie właściwego przystanku autobusowego. Kiedy już myśleliśmy, że nam się to udało, pewna miła pani oznajmiła, iż punkt, którego szukamy, znajduje się po drugiej stronie ulicy. Musieliśmy więc pędzić ile sił, aby nie odjechał autobus. Koniec końców zdążyliśmy i dotarliśmy do Instytutu Pamięci Narodowej. Pani Anna Pyżewska już tam na nas czekała. Przyjęła nas po królewsku. Przygotowano nam poczęstunek oraz drobne podarunki - między innymi odblaski w barwach narodowych.

1 lutego tego roku, po spotkaniu z koordynatorem projektu na temat celów, planowanych działań i zasad pracy w grupie, uczestniczyliśmy w warsztatach z psychologiem. O ich przeprowadzenie poprosiliśmy Panią Urszulę Smirnow-Klekotko.

Centrum Biblioteczno Kulturalne w Sztabinie otrzymało dofinansowanie  w kwocie 12835,00 zł na zakup komputerów i urządzeń peryferyjnych do biblioteki głównej i filii bibliotecznych z programu INstytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek2017".
Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.
Centrum dzięki dotacji zakupiło 3 zestawy komputerowe, laptop, urządzenie wielofunkcyjne i dwa urządzenia zasilające.

"Zakupiono w ramach Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie w ramach zadania "Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0." otrzymała w roku 2022 dotację w wysokości 8.000,00.

 

 

 

 

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie otrzymało dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

Otrzymane dofinansowanie w kwocie 7000 zł pozwoli bibliotece na aktualizowanie w trybie ciągłym i systematyczne uzupełnianie o nowości wydawnicze księgozbioru.

 „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-bookówi/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Biblioteka

narodowy program rozwoju czytelnictwa

  

 

 

Dotacja na książki

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju czytelnictwa” Priorytet 1 – „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w kwocie 5000,00 zł na wzbogacenie zbiorów biblioteki.

Zapraszamy do bibliotek po nowości wydawnicze, lektury na długie jesienno-zimowe wieczory.

 

 

 

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie również w 2019 roku otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju czytelnictwa Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych  ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w kwocie 4000 zł na wzbogacenie zbiorów biblioteki.

"Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego programu Rozwoju czytelnictwa"