W piątek 7 kwietnia w naszej szkole odbyła się loteria fantowa. 8 osób z naszej grupy projektowej zjawiło się na korytarzu i w trakcie przerwy śniadaniowej, zgraną paczką, zaczęliśmy sprzedawać różne pluszaki, książki, ozdoby i przepiękne "drzewka szczęścia" wykonane przez uczniów klasy V. Fanty były niedrogie - te najtańsze nawet po złotówce.

 W ramach realizacji projektu „My wśród innych” 3 marca 2017 roku pojechaliśmy na  dwudniową wycieczkę.

Pierwszym punktem naszej podróży była Synagoga w Tykocinie. Przewodniczka opowiedziała nam o tym, jak przebiega szabas oraz jak modlą się Żydzi. Pokazała nam też babińce, salę wielką, a w muzeum, między innymi, dawną aptekę. Ciekawie opowiadała o zagładzie Żydów i o jednym z nich, który uciekł z obozu w Treblince i przeżył wojnę.

17 lutego 2017 roku wyruszyliśmy komunikacją miejską w pełną przygód wycieczkę do Białegostoku. Podróż minęła nam szybko i bez żadnych przeszkód.

Dopiero, gdy dotarliśmy na miejsce, musieliśmy zmierzyć się z bardzo trudnym zadaniem, jakim było odnalezienie właściwego przystanku autobusowego. Kiedy już myśleliśmy, że nam się to udało, pewna miła pani oznajmiła, iż punkt, którego szukamy, znajduje się po drugiej stronie ulicy. Musieliśmy więc pędzić ile sił, aby nie odjechał autobus. Koniec końców zdążyliśmy i dotarliśmy do Instytutu Pamięci Narodowej. Pani Anna Pyżewska już tam na nas czekała. Przyjęła nas po królewsku. Przygotowano nam poczęstunek oraz drobne podarunki - między innymi odblaski w barwach narodowych.

1 lutego tego roku, po spotkaniu z koordynatorem projektu na temat celów, planowanych działań i zasad pracy w grupie, uczestniczyliśmy w warsztatach z psychologiem. O ich przeprowadzenie poprosiliśmy Panią Urszulę Smirnow-Klekotko.