Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

IV Ogólnopolska Akcja Noc Bibliotek

„Rzeczpospoczyta”

8 czerwca 2018 r. Centrum Biblioteczno–Kulturalne w Sztabinie po raz kolejny wzięło udział w IV ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Hasłem tegorocznego przedsięwzięcia było "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100-lecia niepodległości Polski.

W programie zaplanowaliśmy następujące działania: prezentację multimedialną poświęconą Jubileuszowi 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę; prezentację multimedialną poświęconą Zbigniewowi Herbertowi z okazji 20. lat od śmierci - jednego z najwybitniejszych poetów polskich i europejskich XX wieku; pogadankę pt. „a ty, co pamiętasz z dawnych lat?” - wspomnienia, które zapadły nam w pamięci związane z kulturą, zwyczajami, historią naszego regionu. Naszą „noc” rozpoczęliśmy występem muzycznym Katarzyny Stolarskiej, która wprowadziła nas w klimat i tematykę wieczoru śpiewając piosenki nawiązujące do historii naszego kraju, a także do wprowadzenia pokoju na świecie. Zauroczeni pięknym głosem Kasi obejrzeliśmy przygotowane prezentacje i wspominaliśmy to, co utkwiło nam w pamięci. Każdy człowiek jest żywą historią, którą powinniśmy przekazywać z pokolenia na pokolenie, co niewątpliwie było też celem tegorocznej akcji. Wieczór zakończyliśmy w patriotycznym klimacie, zastanawiając się, jakie hasło będzie przyświecać kolejnej Nocy Bibliotek.

U. Bugieda