Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

Śmiech, wrzawa, podekscytowanie oraz dźwięk syren strażackich towarzyszyły Mini Festynowi Rodzinnemu w Sztabinie. Odbył się on 27 lipca 2018 r., a jego organizatorami byli: Centrum Biblioteczno-Kulturalne oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Sztabinie. Impreza wpisywała się w program „Wspierania Rodziny” realizowany przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

W tym roku – z okazji obchodzonego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – familijne spotkanie zawierało patriotyczny akcent. Były nim biało-czerwone stroje, w jakich na festynie pojawiło się bardzo wiele osób. Wspólne zdjęcie uczestników ubranych w barwy narodowe, uświadomiło wszystkim, że o historii narodu należy pamiętać przy każdej okazji.

            Przybyłe na festyn dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Instruktorki z Mobilnej Szkoły Tańca Paaro, skręcały zwierzątka z balonów, poprowadziły kilka konkurencji oraz wspólny taniec. Maskotka szkoły – papuga – chętnie pozowała do zdjęć.

Szaleństwa wyprawiały się na dmuchanej zjeżdżalni, placu zabaw i kąciku baniek mydlanych. Chętnym animatorki z Akademii Rozrywki z Suchowoli wykonywały wyjątkowy, bajkowy bądź też patriotyczny makijaż.

Dzięki obecności strażaków OSP Sztabin dzieci miały okazję spróbować swoich sił w konkurencjach sprawnościowych oraz obejrzeć pokaz ratownictwa. Impreza stworzyła też możliwość obejrzenia „Floriana” – nowego samochodu gaśniczego zakupionego dla sztabińskiej straży, a przejażdżka wokół boiska „Florianem” i „Florkiem” przy dźwiękach syren z pewnością zostanie niezapomnianym przeżyciem.

            Piąty festyn rodzinny przeszedł do historii. Pragnę serdecznie podziękować strażakom, że włączyli się do organizacji imprezy. Bycie strażakiem jest marzeniem wielu dzieci. Dzięki wam przez chwilę mogli oni poczuć się jak mali bohaterowie.

Małgorzata Ostrowska

Zapraszamy do obejrzenia galerii