Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

Na aktywność i różnorodność podczas spotkań nie mogła również narzekać biblioteka oraz świetlica Centrum w Sztabinie. W bibliotece uczestnicy ferii, wykonywali piękne laurki na dzień babci i dziadka. Podczas ich ozdabiania nie zabrakło rozmów na temat zaplanowanych ferii, a także na temat swoich babć i dziadków. Warsztaty plastyczne stały się inspiracją do kolejnych o tematyce zimowej. Tym razem wykonywaliśmy skarpetkowe bałwanki. Wyszła nam piękna zimowa rodzina. Jednak największą atrakcją okazał się bal karnawałowy. Animatorka wprowadziła dzieci w krainę zabaw i konkurencji. Zimowej aurze sprzyjała piękna, śnieżna dekoracja. Były przeróżne formy zabawy: pokaz balonowy, jazda na nartach, jazda na kordonce, czyli łyżwy bez lodu , budowanie bałwanków, skoki w workach zespołowych, zabawy z alkogoglami oraz tańce i pląsy. Jak zawsze radość dzieci wypełniła salę po brzegi.

 Ciekawą formą zajęć okazały się warsztaty i konkurencje organizowane przez świetlicę, o czym świadczy wysoka frekwencja. Zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki warcabowo-szachowe, które zdecydowanie przeżywają swój renesans, Być może stanie się to w niedługim czasie alternatywą dla gier komputerowych, które pochłaniają naszą współczesną młodzież. Odbył się konkurs karaoke, turniej gier komputerowych pt. ,,Kierowcy rajdowi jazdy symulacyjnej”. W zawodach siłowych zmierzyli się młodzi siłacze, którzy próbowali spożytkować swoją energię na wyciśnięciu 15 kg sztangielki. Na warsztatach plastycznych, techniką kolaż ozdabialiśmy butelki nietypowymi materiałami . Wyszły nam piękne prace. Podczas ferii trwały również warsztaty tańców ludowych, na których młodzi tancerze przygotowują swoje układy do kolejnych imprez kulturalnych. Chociaż są bardzo mali, zapału im nie brakuje. Pomimo, iż ferie dobiegły końca zajęcia w Centrum organizowane są przez cały rok. Zachęcamy do ich korzystania, ponieważ wspólnie i aktywnie spędzony czas, na pewno nie okaże się straconym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii