Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

Babcia i Dziadek to wyjątkowe osoby w życiu każdego człowieka. To oni opowiadają rodzinne historie, przekazują domowe tradycje i wzmacniają więzi rodzinne. Poprzez swoje życiowe doświadczenie i cierpliwość od pokoleń są niezastąpieni, chociaż niejednokrotnie zbytnio pobłażają wnukom. Babcia kojarzy się też z pysznymi wyrobami kulinarnymi i zapewne stąd wziął się pomysł Ełckiego Centrum Kultury na organizację „Święta Babcinego Pampucha”.

 

W programie spotkania znalazł się „Konkurs na najlepsze wypieki karnawałowe” oraz występy artystyczne chórów i zespołów. W tegorocznym święcie, które odbyło się z różnych powodów dopiero 16 lutego 2019 roku wziął również zespół Kaprys. Zaprezentowaliśmy się pośród 10 zespołów funkcjonujących w okolicznych ośrodkach kultury. Do konkursu wypieków zgłoszono 27 produktów (pączków, faworków, ciast, itp.). Nasz zespół reprezentowały Barbara Jarmoszko i Krystyna Raczkowska. Ciasto „Marcinek” wykonane przez Basię zajęło I miejsce w kategorii „różne” natomiast „Drożdżowa gwiazda z makiem” Krysi - II miejsce w tej samej kategorii. I słusznie ……………….bo naprawdę piękne się prezentowały, a smakowały jeszcze lepiej. Gratulujemy i cieszymy się razem z wami.

Małgorzata Ostrowska