Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

16.02.2019 r. spotkałam się ze swoimi klubowiczkami DKK, aby omówić książkę „Tajemnica pożarów”. Jest to kolejny tom z cyklu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, opisujący przygody tytułowych bohaterów. Prosty język, kolorowe i zabawne ilustracje sprawiają, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. Omawiając przygody naszych detektywów, dziewczyny przypomniały również podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w przypadku wybuchu pożaru.

 

Następnym punktem naszego spotkania były warsztaty plastyczne, na których robiłyśmy tzw. slaimy. Klubowiczki je uwielbiają i już od dawna namawiały mnie na taką formę warsztatów. Metody robienia slaimów są różne, ale my wybrałyśmy z kleju PVA, pianki do golenia oraz płynu do prania Perwoll. Dodatkiem do wykończenia był brokat oraz styropianowe kulki.

Na koniec wszyscy poczęstowaliśmy się ciastem przyniesionym przez Wiktorię Wyszyńską, za które serdecznie dziękujemy. Myślę, że niedługo Wiktoria poprowadzi kącik kulinarny, ponieważ przynosi coraz to lepsze wypieki. Spotkanie można zaliczyć do udanych. Było zabawnie i wesoło a przede wszystkim smakowicie.

I. Zawiślak

Zapraszamy do obejrzenia galerii