Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

          

 „Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 6-9 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także rodzicami. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od sześciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach na Słowenii. KUD Sodobnost International postanowiło rozwinąć swoje przedsięwzięcie, zapraszając do współpracy wydawców z innych krajów. Polskim współrealizatorem projektu zostało wydawnictwo specjalizujące się w książkach dla dzieci i młodzieży Agencja Edytorska EZOP.

 

Biblioteka Publiczna w Sztabinie do udziału w projekcie zaprosiła 6-latki z oddziału przedszkolnego. Chcemy przekonać dzieci, że warto czytać, bo książka to wspaniała przygoda. Zaprezentujemy sześć naszym zdaniem wyjątkowych, godnych polecenia wydawnictw. Uczestnicy projektu otrzymali „Łamigłówki Literackie”, które w sposób ciekawy i niebanalny (rebusy, krzyżówki, ćwiczenia językowe i manualne) przybliżą dzieciom fabułę książek oraz pomogą zaprzyjaźnić się z ich bohaterami.

Pierwsza lektura, jaką przeczytałam dzieciom miała tytuł „Jajko czy kura?” Na podstawie tej opowieści stworzyliśmy pracę plastyczną, którą zgłosiliśmy do konkursu „Bajkowa farma Kurczakowskiego”. Zdjęcia wykonanej farmy zostały wysłane do organizatora konkursu i czekamy na jej ocenę.

Mam nadzieję, że projekt wpłynie pozytywnie na rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, a rebusy, łamigłówki i inne ćwiczenia będą dodatkiem do miłego spędzenia czasu w towarzystwie wybranych lektur.

I. Zawiślak