Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

 "Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź. Tam dobre serca mają. Źli ludzie – wierzaj mi – Ci nigdy nie śpiewają." - tak głosił Johann Wolfgang von Goethe. Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie, kierując się tą często przywoływaną sentencją 12 maja 2019 roku zorganizowało „Popołudnie talentów”. Program imprezy zawierał prezentację umiejętności artystycznych dzieci w wieku przedszkolnym i starszych. Rozpoczęliśmy konkursem piosenek przedszkolaka pod nazwą „Dziecięce przeboje”.

Solo wystąpiły: Julia Bagieńska, Daria Olichwier, Roksana Lewicka, natomiast w duecie: Bartosz Remiszewski i Dominik Magdziarek, Oliwier Bugieda i Jakub Szmygiel, Emilia i Milena Siebiedzińskie oraz Natalia Pastewska, której na keyboardzie akompaniował starszy brat Dominik Suchwałko. Wszystkie dzieci były doskonale przygotowane przez opiekunów, wspaniale prezentowały się na scenie i zasłużyły na wielkie brawa. Każde dziecko, zarówno trzy jak i sześcioletnie bez widocznej tremy wchodziło na scenę i śpiewało piosenkę. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników podkreślając, że trzy uczestniczki: Natalia, Daria i Roksana, zaśpiewały najbardziej melodyjnie. Wszystkie dzieci oprócz nagród otrzymały wielkie brawa licznie zgromadzonej publiczności.

            Kolejnym punktem spotkania były występy uczniów kursu gry na keyboardzie, którzy ażeby nauczyć się opanowania tremy i oswoić się ze sceną muszą prezentować się, jak najczęściej. Spotkanie dało możliwość kształcenia tych umiejętności: Amelii Szczytko, Annie Koszyckiej, Dominice Biłda, Weronice Pawłowskiej i Dominikowi Suchwałko, którzy już 3 lata uczą się pod kierunkiem Tadeusza Giedrojcia. Występy pokazały, że radzą sobie coraz lepiej. Tym razem wykonali oni utwory: „Faded”, „Płonie ognisko i szumią knieje”, „Czerwona jarzębina”, „Despacito” i „Niepewność”, prowokując publiczność do nucenia w rytm muzyki.

            Na zakończenie wystąpił zespół „Sztabiniaki”. Repertuar grupy staje się coraz bogatszy. Dzieci zatańczyły „chodzonego” poloneza, krakowiaka i układ taneczny „Piknik nad Biebrzą”. Występ pokazał ogrom pracy, jaka została włożona zarówno przez instruktorkę Marię Dorotę Korolczuk, jak też i tańczące dzieci. Cieszy fakt, że skład zespołu w ostatnim czasie powiększył się i obecnie liczy 19 osób. Niedzielna impreza było znakomitą okazją do podziękowania „Sztabiniakom” za ich roczną pracę. W maju ubiegłego roku rozpoczęli oni stawianie pierwszych tanecznych kroków. Rocznica ta nie mogła odbyć się bez echa. Był tort z fontanną zimnych ogni i życzenia. Zespół dzięki systematycznej pracy oraz dbałości rodziców zaczyna wpisywać się w pejzaż kulturalny naszego regionu. Chciałabym jeszcze raz życzyć wszystkim członkom zespołu wiele siły i wytrwałości do kroczenia ścieżką artystyczną oraz kolejnych wielu jubileuszy oraz uznania i wdzięczności publiczności.

            Serdecznie dziękuję dzieciom biorącym udział w imprezie oraz opiekunom za ich przygotowanie. Dziękuję też publiczności, która licznie przybyła i nagradzała gromkimi brawami wszystkich występujących.

Małgorzata Ostrowska

{phocagallery view=category|categoryid=8}