Festyn rodzinny

Zgodnie z kilkuletnią tradycją Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga - Ostrowie zorganizowały coroczny festyn rodzinny. Impreza ta odbyła się 6 lipca 2019 roku na placu przy świetlicy wiejskiej w Jastrzębnej Drugiej. Festyn ten miał na celu integrację społeczeństwa, rozwijanie i wzmacnianie więzi rodzinnych i społecznych, a przede wszystkim dobrą zabawę i miło spędzony czas w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wiele osób. Jak zwykle mieszkańcy oraz przybyli goście po raz kolejny nas nie zawiedli. Czas spędzony na świeżym powietrzu dał możliwość odpoczynku i relaksu w tak zabieganym dziś świecie.

Na naszym festynie bawiły się całe rodziny: dziadkowie, rodzice i dzieci, a każdy znalazł coś dla siebie. Atrakcje zapewniła nam Akademia Rozrywki Wesołkowo z Karpowicz, były wśród nich między innymi: dmuchany plac zabaw Sponge Bob, gigantyczny plac zabaw ( największy na Podlasiu ), piłki bubblefootbal, animacje, mega bańki, modelowanie balonów i kącik zabaw przeznaczony dla najmłodszych uczestników . Oprócz tego były mięsiwa z grilla z ogórkami małosolnymi, lody, ciepłe i zimne napoje, mnóstwo różnorodnych ciast i ciasteczek, kolorowe deserki przygotowane przez członków Stowarzyszenia oraz wata cukrowa i popcorn serwowane przez Grzegorza Łapszysa.

W tym roku na festynie gościliśmy również policjantów, strażaków oraz strażników granicznych, którzy opowiadali o trudach swoich zawodów i prezentowali sprzęt. Sprawiło to moc radości zarówno starszym, jak i młodszym uczestnikom.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Programu Wzmacniania Rodziny realizowanego przy wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Serdeczne podziękowania w imieniu organizatorów kieruję do Wójta Gminy Sztabin, Banku Spółdzielczego w Augustowie, Nadleśnictwa Augustów, Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, Straży Granicznej w Lipsku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębnej Pierwszej za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji festynu rodzinnego oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasze działania. Nie możemy doczekać się kolejnego festynu.