Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

Piknik ekologiczny

11 sierpnia na boisku szkolnym w Sztabinie odbył się Piknik Ekologiczny. Była to pierwsza tego typu impreza organizowana przez Centrum Biblioteczno- Kulturalne. Wystawiono stoiska eksperckie, na których znajdowały się przeróżne działy dotyczące ekologicznego trybu życia. Między innymi solarna pracownia edukacji ekologicznej, rowerowe kino bez prądu, czysta energia, cuda z recyklingu, koło fortuny, matka natura, gra eko- puzzle XXl, gra planszowa XXL, eko- bramka do gry w piłkę. Podczas warsztatów uczestnicy mogli wykonać ekologiczną biżuterię, czy też eko-ozdoby do domu. Dowiedzieli się, że prąd można wyprodukować siłą własnych mięśni oraz że dzięki promieniom słonecznym możemy na przykład doładować telefon komórkowy. Chętni uczestnicy korzystali z ciekawych i niecodziennych doświadczeń. Można było spędzić czas rodzinnie, edukacyjnie i rekreacyjne….

Niestety zorganizowany piknik skłania nas do smutnej refleksji…Nie wszyscy jednak chcą z takich atrakcji korzystać. Niezwykle przykre jest, że bierze w nich udział tak mało ludzi, rodzin z dziećmi, których mamy w naszej gminie naprawdę całkiem nie mało… To już trzecia impreza od początku kalendarzowego lata organizowana z myślą o lokalnej społeczności, a korzysta z niej garstka stałych bywalców. Niestety frekwencja nie jest motywacją do dalszej organizacji imprez, festynów pikników …, a wręcz zniechęca organizatorów do dalszych działań, którzy poświęcają swój czas, aby zapewnić odmienną formę rozrywki. Podziękowania natomiast należą się wszystkim tym, którzy zawsze chętnie uczestniczą w naszych imprezach kulturalnych, promują je w portalach społecznościowych i pomimo często innych, osobistych planów starają się chociaż na chwilę w nich uczestniczyć.

U. Bugieda

{phocagallery view=category|categoryid=13}