Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

„Ucząc-bawić, bawiąc-uczyć” – to maksyma, jaką wziął sobie do serca Marcin Przewoźniak – autor książek dla dzieci i młodzieży. W swoich publikacjach nawiązuje do tematów z wielu dziedzin życia, starając się przekazać je w zabawny i zrozumiały sposób. W jego dorobku literackim znajdują się książki o odkrywcach (Mikołaju Koperniku i Howardzie Carterze, publikacje pomagające dzieciom zrozumieć trudne zagadnienia np. „Wielka księga zagadek", poradniki dla młodzieży i dorosłych oraz seria książek "Dzielni Samodzielni” poruszających takie zagadnienia, jak patriotyzm czy poszukiwanie własnych zainteresowań.

Biblioteka Publiczna w Sztabinie miała zaszczyt gościć Marcina Przewoźniaka 3.10.2023 roku. Na spotkanie z autorem zaprosiliśmy uczniów klasy trzeciej ze szkoły w Sztabinie. Tematem przewodnim była książka pt. „Przepraszam, czy tu straszy?” - stąd też rozmawiano o duchach, szukano wyrazu „duch” w innych słowach. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania, wielu poprawnie rozwiązało zadanie, co zostało nagrodzone książkami i zakładkami. Na zakończenie stwierdzili, że w bibliotece nie straszy i warto czasem wpadać tu po lekturę.
Spotkania autorskie są istotnym elementem promocji książki. Pisarz czuje się wyjątkowo, kiedy widzi zainteresowanie jego twórczością i obdarzany jest sympatią. Ze spotkania w sztabińskiej bibliotece wielu uczniów wyszło z książką autora z dedykacją otrzymaną w nagrodę, ale byli też tacy, którzy ją zakupili. Świadczyć to może tylko o tym, że dzieciom biorącym udział w spotkaniu czytanie jest jednym z pomysłów na relaks i sposobem na odpoczynek.
Chciałabym serdecznie podziękować Jolancie Bernatowicz i Bożenie Biłda za bardzo dobre przygotowanie uczniów, co zauważył również p. Marcin. Dziękuję też Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Wydawnictwu Literatura – współorganizatorom spotkania.

Małgorzata Ostrowska

Galeria