Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

orszak2024„W jasełkach leży”

6 stycznia 2024 roku w uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz kolejny ulicami Sztabina przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegoroczny przemarsz odbył się pod hasłem "W jasełkach leży!", które nawiązywało do 800. rocznicy pierwszych jasełek zaaranżowanych przez św. Franciszka z Asyżu. Kolorowy korowód, prowadzony przez gwiazdę, wyruszył z placu przed świetlicą wiejską. Na trasie przemarszu zostały odegrane scenki: walka dobra ze złem, obwieszczenie Herodowi radosnej nowiny o narodzinach Mesjasza i przebudzenie pasterzy.  Orszak zakończył się w świątyni, gdzie narodzonemu Jezuskowi pokłon i dary złożyli pastuszkowie i Królowie ofiarowując mu mirrę, kadzidło i złoto. Wszystko odbyło się przy dźwiękach kolęd śpiewanych przez przedszkolaki i zespół Sztabiniaki.

Organizatorzy, tj. Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie oraz Parafia w Sztabinie dziękują osobom zaangażowanym w przygotowanie orszaku. Nie sposób tu wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, ponieważ było ich wielu.

Szanowna św. Rodzino, Królowie, Rycerze, Dwórki, Konferansjerze, Archaniele, Diable, Herodzie wraz z dworem, Aniołkowie i Pastuszkowie, Trębaczu, Tablicowi, Darowi, Osoby niosące: sztandary, gwiazdę, głośnik – serdecznie Wam wszystkim dziękujemy za wzorowe odegranie swoich ról. Tomaszowi dziękujemy za zrobienie zdjęć, P. Wiesławowi za rozpalenie ogniska, p. Urszuli, Dorocie i Basi za przygotowanie występów dzieci, a strażakom OSP Sztabin za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas przemarszu.

Małgorzata Ostrowska