dzienkobietW niedzielę 10 marca w świetlicy Wiejskiej w Sztabinie miało miejsce niezwykłe spotkanie zorganizowane przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Sztabinie z okazji Dnia Kobiet. Gościem tego wydarzenia była Bożena Klimaszewska. Bożenka to niezwykła kobieta, w swojej kobiecości - jest mamą, poetką, malarką, gospodynią i przyjacielem, gwiazdą telewizyjną i niezwykłą rozmówczynią na każdy temat. Ta, wydawałoby się delikatna osóbka – filigranowa jak dobrej jakości porcelanka, zabawiała zgromadzonych mieszkańców Sztabina i nie tylko. Opowieściom i słowom, strofom wierszy nie było końca. Wszyscy bawiliśmy się doskonale. Zaangażowanie gościa we wspólne spotkanie było niebywałe, a jej motta życiowe „Żyję chwilą” i „Żyję po swojemu” oddały w pełni temperament Bożenki. Całość tego niebywałego święta osłodziły występy przedszkolaków i zespołu „Sztabiniaki”, które przygotowały Panie Ula i Dorota. Na koniec były kwiaty i cukierki przygotowane przez radnego powiatowego Tadeusza Drągiewicza i czekolady od Centrum. Myślę, że wszyscy byli zgodni co do frekwencji – goście przybyli licznie – co też było miłe i dodawało powera do prowadzenia spotkania. Popołudnie to minęło przy kawie, herbacie i cieście, co przydało się dla pokrzepienia i osłodzenia chwili.

Osobiście dziękuję sztabińskiemu Centrum za zaproszenie – za możliwość prowadzenia tego spotkania, mieszkańcom za przybycie, a gościowi specjalnemu – Bożenie Klimaszewskiej za ciekawą rozmowę.

Józef Z. Budziński