Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

j.drozdowska

8 maja 2024 r. w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Sztabinie odbyło się spotkanie autorskie z Józefą Drozdowską stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami w 2023 roku. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas piątych i czwartej ze szkoły w Sztabinie.

Pani Józefa przeczytała uczniom wiersze nawiązujące do dawnych przedmiotów użytkowanych na polskiej wsi, zwierząt podwórkowych i tych, które skradły serce naszej poetki – kotów. Do czytanych utworów dołączyła wykonane przez siebie fotografie przedmiotów.

Dzieci z zapartym tchem słuchały wierszy Pani Józefy i z zaciekawieniem przyglądały się zdjęciom. Po prezentacji odbyło się zwiedzanie naszej Izby Regionalnej, w zbiorach której znajdują się wszystkie wspomniane przez poetkę przedmioty.

Spotkanie autorskie z Józefą Drozdowską było nie tylko okazją do poznania twórczości artystycznej stypendystki, ale także do rozmowy o kulturze, sztuce i dziedzictwie kulturowym. Dzieci zapewne na długo zapamiętają tę wyjątkową lekcję i spotkanie z osobą tak utalentowaną i pasjonującą.