Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

20 maja 2024 r. bibliotekę publiczną w Sztabinie odwiedził Tomasz Samojlik –  biolog, popularyzator przyrody, rysownik, autor komiksów i książek o tematyce przyrodniczej dla dzieci i młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze szkoły w Sztabinie. Autor opowiedział im o swojej pasji do przyrody i zamiłowaniu do Białowieskiego Parku Narodowego oraz o tym, jak inspiruje się otaczającym go środowiskiem przyrodniczym. Podzielił się również swoją wiedzą na temat różnorodności gatunków roślin i zwierząt oraz o konieczności ochrony środowiska naturalnego. Swoją opowieść zilustrował prezentacją multimedialną.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Dziękujemy Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku koordynatorowi programu DKK w woj. podlaskim za zorganizowanie spotkania, a uczestnikom za aktywny udział w wydarzeniu.

Małgorzata Ostrowska