03.04.2019 r. w bibliotece w Jaminach odbyło się comiesięczne spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy pozycję Kaliny Jerzykowskiej pt. ,,Ciocia Rose i złote żołędzie”. Spotkanie prowadziła Dominika Żarska - uczennica klasy V. Książka opowiada m.in. o zagubionych klejnotach, prowincjonalnym muzeum pełnym skarbów, tajemniczych zaciekach na suficie, szkatułce zmarłego przed laty hrabiego Wyrwidębskiego oraz kamiennym grobowcu w kształcie piramidy. Grupa dzieci musi odnaleźć zaginione przez laty złote żołędzie - biżuterię słynnej cioci Rose. Książka jest świetną lekturą dla dzieci od 10-15 lat i mimo, że ma około 200 stron czyta się ją z ciekawością i zafascynowaniem. Polecam ją każdemu czytelnikowi.

Anna Szmygiel