19 grudnia 2019 roku Filii Bibliotecznej w Jaminach odbyły się warsztaty piernikowania. Uczestnicy samodzielnie przygotowali ciasto, wycieli kształty, upiekli i pięknie ozdobili swoje pierniczki, których zapach przyciągał przechodzących obok biblioteki czytelników. Gwiazdki, aniołki, choinki czy serduszka, to tylko niektóre kształty pierniczków, jakie wyszły spod małych rączek. Jak na piernikowanie przystało było bardzo słodko, pachnąco i świątecznie. Tego popołudnia każdy z uczestników wrócił do domu z własnoręcznie wykonanymi ozdobami oraz z pełnym brzuchem.

U. Bugieda