FerieFerie zimowe 2016, w Filii Bibliotecznej w Jaminach były nadzwyczaj udane. Każdego dnia wg harmonogramu ferii odbywały się zajęcia o różnorodnej tematyce.

Były to:

- zajęcia plastyczne pt. „Mroźna zima”,

- Warsztaty kulinarne – rurki z kremem oraz koreczki,

- karaoke,

- seansy bajkowe,

- teleturnieje sprawnościowe,

- warsztaty kosmetyczne pt. „Szalone makijaże”,

- zajęcia rekreacyjne, zabawy z chustą Klanza, gry planszowe,

a to wszystko zakończone wspaniałym Balem Karnawałowym.

Dzieci i młodzieży każdego dnia przybywało, ponieważ na nudę, nikt tu nie narzekał, a i godzin pracy często brakowało. Młodzież, która nie chciała brać udziału w zabawach, korzystała z czytelni biblioteki oraz z czytelni internetowej. Niezmiernie cieszę się, iż na wszystkie zaplanowane zajęcia przychodziło tak wiele dzieci.

Biblioteka jest miejscem, które prowadzi zajęcia nie tylko podczas ferii, jest otwarta na wszystkie propozycje dzieci przez cały czas swojej pracy. Mam nadzieję, że dzięki tym feriom małych czytelników w Filii Bibliotecznej w Jaminach jeszcze przybędzie.

Urszula Bugieda