Długie jesienne wieczory stwarzają wspaniały klimat do lektury. 9.11.2018 r. biblioteka w Jastrzębnej Drugiej zorganizowała miłośnikom książek wieczór bajek.

Mali czytelnicy razem ze swoimi ulubionymi pluszakami i podusiami rozłożyli się wygodnie na przygotowanych materacach i wysłuchali bajek Barbary Stańczuk z książeczki pod tytułem: „Bajki terapeutyczne … na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro”. Planowałam zapoznać dzieci tylko z jedną bajką, ale na ich prośbę przeczytałam trochę więcej. Teksty wywarły pozytywny wpływ, każde dziecko poczuło potrzebę rozmowy o swoich uczuciach i chęć podzielenia się swoimi przemyśleniami. Spotkanie zakończyliśmy zabawą z tunelem animacyjnym.

S. Łazarska