Tradycją w naszej bibliotece stało się obchodzenie urodzin jednego z ulubionych bohaterów dziecięcych książeczek – Kubusia Puchatka, który w tym roku skończył 93 lata. Czytelnicy biblioteki w Jastrzębnej Drugiej spotkali się, by uczcić to święto. Rozpoczęliśmy od przeczytania kilku przygód Kubusia z książeczki Alana Aleksandra Milne i rozmowy o ulubionych bohaterach i ich przygodach. Potem wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną, która zapoznała nas z historią Kubusia i jego przyjaciół. Następnie dzieci rozwiązywały quiz dotyczący znajomości bajki i wykonały portrety głównego bohatera tego spotkania.

Sylwia Łazarska