Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, ozdabiamy nasze drzewka choinkowe, okna i domy. W tym roku czytelnicy Filii Bibliotecznej w Jastrzębnej Drugiej mieli możliwość uczestniczyć w dwóch spotkaniach, podczas których nauczyli się wykonywać nowe ozdoby. Na pierwszym spotkaniu 13 grudnia wykorzystane zostały kolorowe kartony i pianki kreatywne, z których powstały przepiękne choineczki, aniołki, bałwanki i mikołaje. Na drugim zaś spotkaniu pani Ewa Białous pokazała uczestnikom, jak przygotować masę porcelanową i wykonać z niej piękne zawieszki na choinkę.

Sylwia Łazarska