Wakacje to dla dzieci i młodzieży upragniony czas odpoczynku i relaksu. By uatrakcyjnić letni wypoczynek, Filia Biblioteczna wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie zorganizowały 11 sierpnia festyn rodzinny w ramach programu „Wspierania rodziny”. Z powodu nieustannie padającego deszczu festyn odbył się w budynku świetlicy.

Mimo niesprzyjającej pogody różnorodne atrakcje zapewniła nam Akademia Rozrywki Piotra Łabanowskiego z Suchowoli. Dzieci młodsze, starsze bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach i tańcach prowadzonych przez animatorkę. Ochotnicy mogli też spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach i kręceniu talerzyka na kiju. Nie mogło również zabraknąć malowania buziek, skręcania balonów, czy też mega baniek mydlanych, wykonanych samodzielnie przez dzieci. Atrakcją był także duży pompowany basen z piłeczkami i wielka dmuchana zjeżdżalnia. Dużą radość sprawili uczestnikom festynu rodzinnego panowie: Grzegorz Łapszys i Jacenty Chmiel, którzy rozdawali popcorn i watę cukrową, a kto zgłodniał, mógł posilić się kiełbaską, karkówką z grilla oraz słodkimi przekąskami. Myślę, że wszyscy, którzy przybyli tego deszczowego popołudnia do Jastrzębnej Drugiej miło spędzili czas. Sponsorami tej rodzinnej imprezy byli: Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Bank Spółdzielczy w Augustowie, Sklep „Krówka” z Lipska, Nadleśnictwo Augustów, oraz sponsor prywatny Grzegorz Łapszys. Wszystkim im serdecznie dziękujemy.

S. Łazarska