Od 2006 roku 17 lutego obchodzony jest w Polsce Dzień Kota. Święto to ma podkreślić znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka. Z tej okazji Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej zorganizowała dzieciom spotkanie, które rozpoczęliśmy od przygotowanej przeze mnie prezentacji o kotach, ich zwyczajach, rasach i innych ciekawostkach.

Rozmawialiśmy również o ich dzikich kuzynach: tygrysach, lampartach oraz lwach. Następnie dzieci przygotowały przepiękne zakładki do książek w kształcie kotów, wykorzystując do tego kreatywną piankę. Uczestnicy spotkania opowiadali też o swoich pupilach, jak się nazywają, co lubią, a czego nie, a także jakie psoty potrafią wykonywać. Na zakończenie Dnia Kota, dzieci zamieniły się w małych bohaterów dnia: rzucały do siebie kłębek włóczki, by go potem rozplątać - śmiechu było co nie miara.

Łazarska S.