konkurs11 grudnia 2016 r. w świetlicy Centrum odbyło się podsumowanie Konkursu Bożonarodzeniowego. Tradycja konkursu jest już bardzo długa, ale cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Pięćdziesiąt prac zgłoszonych w tym roku, świadczy o ogromnym talencie plastycznym i pracowitości wykonawców. Wszystkie ozdoby, zarówno te małe jak i duże, przygotowanie przez dzieci czy dorosłych, były bardzo piękne i zachwycały swym wyglądem. Kilka prac charakteryzowało się ogromną oryginalnością np. stroik Pani Henryki Wasilewskiej, którego poszczególne elementy wykonano szydełkiem i uszyto ze skrawków materiału, dekoracja świąteczna Ewy Kierklo posklejana z kawałków piernika, Mikołaj jadący przez las saniami z kolorowych papierków był bez wątpienia najbardziej pracochłonną pracą wykonaną przez Beatę Stolarską. 

Szczególne gratulacje należą się też najmłodszej uczestniczce konkursu – czteroletniej Julii Kapla, która wykonała piękną choinkę z włóczkowych pomponów. Zrobienie tak dużej ilości elementów wymagało od niej ogromniej cierpliwości.

Trudno wymienić i opisać wszystkie prace. Na wystawie każda prezentowała się okazale, budziła zachwyt oglądających i wprawiała w dumę ich autorów, którzy każdego roku zaskakują nowymi pomysłami.

Dziękujemy autorom prac i całym rodzinom. Zbierajmy już teraz pomysły na kolejny konkurs tego typu, który zorganizujemy z okazji świąt wielkanocnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii