20 grudnia 2019 roku w świetlicy Centrum w Sztabinie odbyło się podsumowanie konkursu bożonarodzeniowego, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. W tym roku zgłoszono 28 prac. Wszystkie ozdoby, zarówno te małe, jak i duże, przygotowane przez dzieci czy dorosłych, były bardzo piękne i zachwycały swym wyglądem. Ogromną oryginalnością i inwencją twórczą wyróżniał się stroik wykonany z patyczków i szyszek Grzegorza Łapszysa. Nie mniej wyjątkowa była też praca Łukasza Filipowicza przedstawiająca „naradę Mikołajów”. Pozostałym autorom również nie brakowało pomysłów. Można było podziwiać wykonane z ogromną starannością ozdoby z drewna, papieru, wstążki, makaronu lub zrobione szydełkiem.

Komisja oceniła prace, jak niżej:

Grupa wiekowa – dorośli

I miejsce – Grzegorz Łapszys i Łukasz Filipowicz

II miejsce – Ewa Kierklo, Natalia Kierklo

III miejsce – Emilia Mitros

Kategoria – ozdoba

I miejsce – Katarzyna Olichwier, Alina Waluś, Barbara Kaczyńska

II miejsce – Gabriela Szyc, Monika Olichwier

Grupa wiekowa (do lat 12)

Kategoria szopka

I miejsce – Julia Szyc

Kategoria ozdoba

I miejsce – Julia Waluś, Paulina Szkiłądź, Tadeusz i Stanisław Bełza

II miejsce – Artur Szyc, Daria Olichwier, Hubert Rogaliński

III miejsce – Franek Szyc, Patryk Szyc, Oliwia Ostapowicz, Maja Kaczyńska, Krystian Godlewski, Jakub Ostapowicz, Nina Rogalińska, Zuzanna Kaczyńska

I miejsce – Maja Mitros

Grupa wiekowa (dzieci 12-16 lat)

I miejsce – Filip Waluś, Michał Mielniczek

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i dziękujemy za udział w konkursie.

{phocagallery view=category|categoryid=21}