Zgodnie z kilkuletnią tradycją Filia Biblioteczna w Jastrzębnej Drugiej wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Jastrzębna Druga – Ostrowie zorganizowały coroczny festyn rodzinny. Impreza ta miała na celu integrację społeczeństwa, rozwijanie i wzmacnianie więzi rodzinnych i społecznych, a przede wszystkim dobrą zabawę i miło spędzony czas w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Na naszym festynie bawiły się całe rodziny: dziadkowie, rodzice i dzieci, a każdy znalazł coś dla siebie. Moc atrakcji zapewniła nam Akademia Rozrywki Wesołkowo z Karpowicz: dmuchańce, piłki bubblefootbal, animacje, megabańki, modelowanie balonów i kącik zabaw dla maluszków. Były też mięsiwa z grilla z ogórkami małosolnymi, lody, ciepłe i zimne napoje, ciasta, ciasteczka i kolorowe deserki przygotowane przez członków Stowarzyszenia oraz wata cukrowa i popcorn serwowane przez Grzegorza Łapszysa. Moc radości zarówno starszym, jaki młodszym uczestnikom sprawiło spotkanie z policjantami, strażakami oraz strażnikami granicznymi, którzy opowiadali o swoich zawodach i prezentowali sprzęt.
Czas spędzony na świeżym powietrzu dał możliwość odpoczynku i relaksu w tak zabieganym dziś świecie.

Sylwia Łazarska