zuzel

11 września w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Sztabinie odbyła się kolejna projekcja filmowa. Wielkie dzięki za wysiłek, jaki Polska Światłoczuła wkłada w promowanie dobrego polskiego filmu. Dziękuję za „dzielenie się” kinem ze wszystkimi światłoczułymi widzami z całej Polski, za trud nieustannych prób przywrócenia dialogu między widzem a reżyserem – twórcą.

Projekt Polska Światłoczuła rozpościera filmową sieć nad krajem, odkrywa i lokalizuje miejsca, do których warto dotrzeć z dobrym polskim kinem. Czy aby na pewno umiemy to docenić? Czy aby na pewno dobre kino jest dla wszystkich? Bardzo pochylam się nad tą refleksją. Mimo wszystko wierzę, że są miejsca, w których docenią tę olbrzymią pracę, jaką wkładacie w zrealizowanie przedsięwzięcia. Dziękuję za pomysł projektu Polska Światłoczuła zrodzony w głowach reżyserki Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Trzymam kciuki za kolejne działania, w miejscach, które będą otwarte i serdeczne na Wasze propozycje. Wreszcie dziękuję garstce obecnych, którzy w Sztabinie skorzystali z możliwości spotkania z młodym człowiekiem, aktorem, żużlowcem z Podlasia – Tadeuszem Kostro, odtwórcą roli „Cukra”.

Mariola Mitros