Z okazji ustanowienia roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej nasza placówka zorganizowała gminny konkurs pod hasłem „Maria Konopnicka – nowele i opowiadania”. Wzięły w nim udział trzy drużyny złożone z uczniów klas IV-V szkół podstawowych w Sztabinie i Krasnymborze. Uczestnicy odpowiadali na pytania związane z biografią autorki oraz z utworami „Nasza Szkapa”, „Dym” i „Rota”.

Komisja w składzie: Czesława Chilicka, Iwona Zawiślak i Małgorzata Ostrowska oceniła następująco:
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krasnymborze w składzie: Wiktoria Kuklińska, Patrycja Piekarska, Jakub Pycz
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sztabinie w składzie: Bartosz Konaszenko, Nicola Orłowska, Jakub Sołtys
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sztabinie w składzie: Monika Mielniczek, Emilia Ostapowicz, Sebastian Pycz

Dziękujemy uczniom za uczestnictwo w konkursie, opiekunom za bardzo dobre przygotowanie uczestników.

M. Ostrowska