Zakupione nowości
Zakupione nowości

Szanowni Państwo,

Chciałabym poinformować, że korespondencyjne konto e-mailowe Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie zostało zmienione. Od teraz proszę kierować wszelkie wiadomości na adres: sztabin@centrum-biblioteczne.pl

Z poważaniem,
Małgorzata Ostrowska
Dyrektor Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie

Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale jeżeli śpiewają przedszkolaki zawsze ma to niepowtarzalny urok i chce się słuchać tego śpiewu bez końca. Przekonaliśmy się o tym podczas konkursu piosenki, który odbył się 15 maja 2022 roku. Wzięło w nim udział 10 uczestników ze szkół w Krasnymborze i Sztabinie.

Śpiewali o wiośnie, warzywach, słoneczku, dinozaurach, a także o pełnym radości życiu przedszkolaka. Każde dziecko wie, że nie warto grymasić, marudzić, bo przecież w przedszkolu można spotkać się z kolegami, nauczyć się wielu zabaw, piosenek, wiązać buty oraz wielu innych przydatnych umiejętności.
W czasie kiedy komisja konkursowa udała się na naradę, dzieci odegrały krótką inscenizację pt. „Maryna gotuj pierogi”. Muszę przyznać, że trzeba mieć nie lada odwagę, aby wystąpić przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Przedszkolaki mimo niedużego doświadczenia bez stresu i tremy wspaniale odegrali swoje role.
Ich występy komisja oceniła następująco:
I miejsce: Marianna Halicka, Waleria Kozłowska, Joanna Panasewicz, Laura Walijewska
II miejsce: Aleksander Burzyński, Iga Karczewska, Lena Kierklo, Antoni Kondracki, Witold Kondracki, Helena Wiliwis
Gratulujemy wszystkim występującym. Byliście cudowni. Dziękujemy rodzicom i opiekunkom za wzorowe przygotowanie do występów.

                                                                                                Małgorzata Ostrowska

Galeria